پذیرش تحصیلی در کانادا و کشورهای حوزه اروپا

ساختن آینده ای روشن با تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا

در مورد پذیرش تحصیلی بیشتر بدانید!

پذیرش تحصیلی چیست؟

چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را داشته باشید و یا میخواهید در دوره های کوتاه مدن آموزشی در کشورهای دیگر شرکت کنید، گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه و یا مؤسسه مورد نظر اولین قدم برای اقدام جهت اخذ ویزای دانشجویی میباشد. بسیاری از دانشگاه های و مؤسسات آموزشی سراسر دنیا سالانه سهمیه زیادی را به دانشجویان خارجی از سایر کشورها اختصاص میدهند و آماده دریافت مدارک تحصیلی، تأیید صلاحیت دانشجو و صدور پذیرش تحصیلی برای وی میباشند.

برای پذیرش تحصیلی چه شرایطی باید داشته باشیم؟

یکی از مهمترین شروط پذیرش تحصیلی، داشتن یک مدرک زبان خارجه معتبر میباشد. مدرک زبان انگلیسی آیلتس به عنوان یک مدرک بین المللی در بسیاری از دانشگاه های جهان مورد پذیرش میباشد. البته با توجه به رتبه دانشگاه و رشته انتخابی دانشجو، نوع آیلتس (General English یا Academic) و نمره آن متغیر میباشد. شرط دیگر که در پذیرش تحصیلی اهمیت دارد (خصوصاً برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی نظیر مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)، داشتن رزومه آکادمیک و ارائه و چاپ مقالات در سمینارها و ژورنالهای مطرح بین المللی است. داشتن نمره بالا و رتبه خوب کنکور برای متقاضیان مقطع کارشناسی نیز اهمیت بسزایی در روند پذیرش تحصیلی دارد. 

چگونه برای پذیرش تحصیلی اقدام کنیم؟

سرویس های گوناگونی وجود دارد که با دریافت مدارک و رزومه تحصیلی شما، لیست دانشگاه هایی که احتمال پذیرش شما در آنها زیاد است را برای شما فراهم میکنند. تیم دعوتنامه به بسیاری از این سرویس ها دسترسی داشته و آماده انجام امور پذیرش تحصیلی شما در دانشگاه های سراسر دنیا میباشد. شما با ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود، لیست دانشگاه های مختلفی را دریافت میکنید که میتوانید از میان آنها دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما در تیم دعوتنامه انجام تمامی مراحل پذیرش تحصیلی از جمله نامه نگاری با هیئت علمی دانشگاه، ارسال مدارک و رزومه تحصیلی و پرداخت هزینه های مربوطه را به عهده گرفته و برای شما در دانشگاه مورد نظرتان پذیرش تحصیلی میگیریم.

شرایط اخذ ویزا با پذیرش تحصیلی چگونه است؟

پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر و دریافت پذیرش تحصیلی (که به صورت یک نامه رسمی همراه مهر و امضا دانشگاه است)، به همراه باقی مدارک خود به سفارت کشوری که دانشگاه در آن واقع شده مراجعه کرده و برای انجام مراحل مصاحبه، انگشت نگاری، تأیید مدارک و… اقدام میکنید. اقدام به اخذ ویزا از طریق پذیرش تحصیلی در ۹۵% موارد همراه با تایید سفارت و صدور ویزای دانشجویی میباشد و دانشجو ظرف مدت ۴۵ الی ۹۰ روز ویزای خود را دریافت و برای شروع تحصیل به کشور مورد نظر سفر میکند.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی

برای دریافت پذیرش تحصیلی میبایست یک اسکن از صفحه اول پاسپورت خود (صفحه مشخصات فردی) ارائه دهید. اسکن پاسپورت باید به صورت رنگی و با کیفیت باشد. اسکن صفحه اول پاسپورت باید تمامی قسمتهای صفحه و اطلاعات فردی را به صورت خوانا نمایش داده و خط خوردگی نداشته در اصل آن دستکاری نشده باشد.

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی، مدرک زبان بین المللی معتبر مانند آیلتس، تافل و مدارک مشابه میباشد که میبایست تصویر آن را برای ما ارسال نمایید تا روند یافتن دانشگاه را سرعت بخشد.

برای ارسال مدارک شما و یافتن دانشگاهایی که به شما پذیرش خواهند داد، مدارک و رزومه تحصیلی شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و توسط دارالترجمه رسمی و یا دادگستری تایید شوند (دارای مهر و امضا باشند). مدارک تحصیلی شامل دپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و… و رزومه تحصیلی شامل تحقیقات ارائه شده در همایشها و کنفرانسهای بین المللی و یا مقالات چاپ شده در ژورنالهای بین المللی میباشد. 

نکاتی که باید بدانید

وجود دعوتنامه همایشها و کنفرانسهای بین المللی در پرونده اخذ ویزا که مطابق مدارک کاری و شغلی فرد باشد، شانس پذیرش توسط سفارت و اخذ ویزا را چند برابر میکند. با این حال، در مواردی نادر و به دلایل دیگر، فرد موفق به اخذ ویزا نشده و سفارت مدارک فرد را پذیرش نمیکند. در این حالت کمیته برگزار کننده همایش و تیم دعوتنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال عودت مبلغ پرداخت شده جهت شرکت در همایش و دریافت دعوتنامه همایش را ندارند.

اخذ ویزا از طریق پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بین المللی سراسر دنیا در بیش از ۹۵% موارد با تایید سفارت و صدور ویزا همراه است. با این حال، در مواردی نادر و به دلایل دیگر، فرد موفق به اخذ ویزا نشده و سفارت مدارک فرد را پذیرش نمیکند. در این حالت دانشگاه صادر کننده پذیرش تحصیلی و تیم دعوتنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال عودت مبلغ پرداخت شده جهت انجام امور اداری مربوط به دریافت پذیرش تحصیلی را ندارد.

در حال حاضر اقدام برای اخذ ویزا از طریق دعوتنامه همایشها و کنفرانسهای بین المللی از کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، مجارستان، یونان، جمهوری چک و بلژیک با درصد پذیرش بالاتری همراه میباشد و اقدام برای اخذ ویزا از طریق پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بین المللی از کشورهای کانادا، اسپانیا، ایتالیا و یونان با سخت گیری کمتری از سوی سفارت همراه است.

با ما در ارتباط باشید

کلیه حقوق این وبسایت نزد تیم دعوتنامه محفوظ میباشد

۱۳۹۸ ©

فرم درخواست مشاوره رایگان